KIA FAMILY DAY 2016

Dňa 11.6.2016 sa v areáli automobilky KIA SLOVENSKO v Tepličke n/Váhom konala veľkolepá spoločenská udalosť za účasti desiatok tisícov návštevníkov zo širokého okolia a blízkeho zahraničia – KIA FAMILY DAY 2016. V rámci podujatia sa zúčastnili a aktívne prezentovali najrôznejšie zložky a organizácie slovenskej súčasnosti – od armády, polície, záchranných zložiek hasičov, horskej služby, balónového lletania cez všetky záujmové a voľnočasové aktivity, v ktorých významný podiel mali aj žilinskí modelári. Vo večerných hodinách potom nasledoval kultúrny program za účasti viacerých populárnych umelcov.
 Žilinských modelárov zastupovali Kluby MOK Žilina a Aeromodelclub TUCAN, ktorých členovia prioniesli na prezentáciu cca 30 leteckých a pozemných modelov, ktoré v statických a čiastočne aj letových ukázkach popularizovali atraktívnosť a náročnosť modelárskeho športu.
 Dospelých a najmä detských návštevníkov najviac fascinovali letecké modely Jožka Maťaťu – prúdový model VIPER JET a turbínový vrtulník BELL 206 JET RANGER. Modely tankov z II.svetovej vojny boli plne funkčné a ich tvorca  Michal Maťaťa mal najväčšiu radosť z rozžiarených detských očí, keď sa deti mohli na tieto modely nielen dívať, ale sa ich aj dotýkať,
 Oproti na stojánke Aeromodel club TUCAN zaujali divákov obrie modely Janka Kováčika, Gaba Karabu a Maroša Porubčanského, ako aj voľný vrtulníček Vlada Tichavského, ktorý nakoniec aj predviedol let dnes už zatracovanej kategórie upútaných modelov. Letové ukážky modelov predviedli najmladší Michal Maťaťa, Maroš Porubčanský. Lietanie s veľkými modelmi však bolo k vôli množstvu účastníkov zrušené.
 Vystúpenie žilinských modelárov prinieslo našim klubom rešpekt a uznanie verejnosti. Dokonalé organizačné zabezpečenie a súhra členov obidvoch klubov  boli zážitkom pre stovky návštevníkov  podujatia a skvele doplnili vysokú profesionálnu úroveň celej akcie.     
 
Previous Article

2016 klubový deň

Next Article

MOK ŽILINA - MEETING F4H - LIPENCE 2016

Related Posts